I praca kierowcy staje się lepsza

Samochody służbowe

Wakacje dla jednych kojarzą się z błogim wypoczynkiem i lenistwem w gorących promieniach słońca, dla innych jednak mogą oznaczać ciężką pracę w upale, skupieniu i siedzeniu za kółkiem długie godziny. Mowa oczywiście o kierowcach zawodowych, którzy szczególnie latem nie mają łatwego życia. Jak inni mogą im je ułatwić, a jak sami sobie mogą pomóc? Kilka rad poniżej.

GPS? Jest!

Oczywiście to każdy sam wybiera sobie zawód, więc kierowcy mogą mieć pretensje tylko do siebie, kiedy narzekają na swoją pracę. W praktyce jednak mało kto to czyni, bo praca kierowcy jest ciekawa i do tego może być dobrze płatna. Dodatkowo istnieje wiele udogodnień by ułatwić i umilić pracę kierującym, także w wakacje. Jednym z nich jest GPS, który mimo że znany, nadal zasługuje na uwagę. Nowoczesne rozwiązania oparte na nawigacji satelitarnej są swego rodzaju genialne, bo nie tylko pomagają wytyczyć najlepsze i najszybsze trasy przejazdu (a to ważne dla kierowców zawodowych!), ale także powiadamiają o korkach, niebezpieczeństwach na trasie oraz… fotoradarach i kontrolach. A to wszystko za sprawą aplikacji mobilnych, dzięki którym kierowcy porozumiewają się ze sobą za pomocą prostych w użyciu przycisków programu.

Ciepło-zimno

Gdy kierowca już będzie czuł się pewnie nawet w dalekiej trasie, warto, żeby zadbał o fizyczną wygodę. Szczególnie latem doskwierają mocne upały, które raczej nie sprzyjają skupieniu, którym bezwzględnie powinien cechować się kierujący. Rozwiązaniem jest klimatyzacja. Oczywiście nie każdy pojazd ją posiada, ale właściciel firmy, zarządzając flotą pojazdów, powinien zaopatrzyć swoich pracowników w takie udogodnienie. Korzystając z klimatyzacji w samochodzie nie warto przesadzać ze zbytnim obniżaniem temperatury. Wysiadając z przyjemnie przechłodzonego auta na zewnętrzny skwar można bardzo łatwo nabawić się przeziębienia,a choroba nie jest dobrym współpasażerem w trasie, co przyzna każdy kierowca.

Pojazd ściśle monitorowany

Nie tylko kierowcy mają swoje udogodnienia. Monitoring samochodów, czyli system śledzący auta, to udogodnienie także dla menadżerów, szefów czy kierowników. Dzięki niemu zawsze i w każdym miejscu mogą sprawdzić, gdzie aktualnie przebywa ich pracownik wraz z samochodem. Podczas zauważenia nieprawidłowości na monitoringu, mogą interweniować. Monitoring samochodów pozwala też lepiej rozliczyć się kierowcy z pracodawcą z przepracowanych godzin w trasie, a menadżer może kontrolować, czy pracownik robi sobie obowiązkowe przerwy, co jest obowiązkowe. Przepracowany kierowca to niebezpieczny kierowca, nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu. Zaśnięcie za kierownicą jest jedną z częstszych przyczyn wypadków, które w ponad 70 % powodują właśnie kierowcy w służbowych samochodach. Monitoring floty zapewnia zatem kontrolę nad samochodami i pracownikami i wymusza na nich bezpieczeństwo
i przestrzeganie przepisów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *