Zobacz ile na drodze…niespodzianek

Rutyna i przyzwyczajenie – każdy kierowca, który ma jakiś staż w prowadzeniu auta wie jak to jest. O ile na początku wszystko jest nowe i nawet lekko stresujące, po jakimś czasie, wszystko staje się codziennością. W drogowe życie, tak jak w życie codzienne wkrada się kierat. Tym niemniej jednak nie można stracić czujności – chodzi o względy bezpieczeństwa, ale też o portfel i …wrażenia estetyczne! Po drodze spotkać można nie tylko piękne widoki, ale także inspekcje, fotoradary czy autostopowiczów. Życie kierowcy może być ciekawsze niż się na pozór wydaje!

Oczywiście – lista rzeczy na, które narzekają zmotoryzowani jest dość długa. A to dróg za mało, a to jezdnie dziurawe, a to wysokie koszty utrzymania samochodu i jeszcze trzeba naszukać się w centrum miejsca parkingowego. Z drugiej strony – ten, kto jeździł często po Polsce przez ostatnie 20 lat musiał zauważyć pewne zmiany. Wsie jakby bardziej zadbane, drogi lepsze a krajobraz no bardziej europejski. Przemiany ustrojowe z perspektywy okna samochodu robią wrażenie. A zobaczyć można przecież całkiem sporo!

Krajobraz jak się patrzy

dziurawe-drogiIstnieją dwa sposoby patrzenia na drogę, dwa podejścia. Pesymiści widzą ją jako tor przeszkód – inspekcje, patrole drogówki a do tego jeszcze wystające zza krzaków fotoradary. Inni patrzą na drogę jako podróż i okazję do zobaczenia widoków – jedynych w swoim rodzaju. Czy trzeba jeszcze dodawać, że optymiści żyją dłużej? Chyba nie. I wcale nie chodzi o to by patrzeć na drogi przez różowe okulary, a po prostu spojrzeć na świat zewnętrzny bardziej życzliwym okiem, otworzyć się na to, co nowe i oryginalne. A zobaczyć można sporo – w Polsce mamy na szczęście nadal wiele terenów leśnych i naprawdę piękne krajobrazy. Po drodze – masa miejsc, które można odwiedzić, odnowione starówki, piękne zamki, co tylko dusza zapragnie. Trzeba tylko chcieć je dostrzec. Atrakcje czekają też na tych, którzy lubią wrażenia smakowe. Nie trzeba tutaj chyba nikomu przypominać, że na trasie spotkać można wiele bardzo ciekawy restauracji, knajp i innych tego typu miejsc. Rzecz jasna trzeba uważać, o trefnych miejsc nie brakuje. Dziś jednak bardzo prosto można znaleźć rekomendację danego miejsca, można też popytać znajomych, gdzie np. warto zjeść na trasie powiedzmy Warszawa – Berlin.

Trasa niespodzianka

policja-na-drodzeNa trasie kierowca nie może jednak poświęcić się obserwowaniu krajobrazów. Dlatego jeśli ktoś chce delektować się obrazami powinien zrobić sobie przerwę i przystanąć na moment. W trakcie jazdy trzeba po prostu uważać i kontrolować sytuację za oknem, być przygotowanym na nagłe zwroty akcji. Kierowca musi pamiętać o przepisach kodeksu drogowego a jednocześnie patrzeć na znaki i sprawnie prowadzić auto. Na drodze czekają różne sytuacje i trzeba być na nie przygotowanym. Nieraz można spotkać po drodze znajomych, którzy jadą w przeciwnym kierunku lub przeciwnie, zaparkowali w tym miejscu co my. Każdy dzień to w końcu zaskoczenie – oby było miłe!

Polecamy blog motoryzacyjny legalnyantyradar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *