Samochód w Twoim stylu

Samochód szyty na miarę

Jaki samochód pasuje do Ciebie? Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, to pytanie ma istotne znaczenie. W końcu w aucie – w zależności od profesji jaką się zajmujesz spędzasz nawet kilka godzin dziennie! Który samochód spełni Twoje wszystkiego potrzeby? Skąd właściwie wiedzieć, czego potrzebujesz?

Samochód. Jedno słowo tysiące opcji. Czy to auto służbowe, czy prywatne? Do pracy czy na rodzinne wypady? Na kredyt, w leasing czy gotówką? Pytań jest więcej, a możliwych kombinacji jest tyle, że głowa wręcz pęka. W tym świecie wielu możliwości czasem łatwo się pogubić, tym bardziej, że każdy producent przekonuje nas, że to właśnie jego model jest tym najlepszym, najwspanialszym i stworzonym specjalne dla nas. Inna sprawa, że teraz faktycznie tak jest – modele są na tyle zaawansowane technologicznie, że korzystanie z takiego pojazdu jest czystą przyjemnością – choć nie ma co ukrywać – często to dość droga przyjemność. Za najnowsze modele znanych marek aut trzeba płacić tyle, co za … mieszkanie.

Oczywistym jest, że wiele osób na takie wydatki po prostu nie może sobie pozwolić. W takiej sytuacji pozostają dwa wyjścia albo kupić tańsze, używane auto, albo nowe auto, tyle że niższej klasy. Wiadomo – nowe auto jest ładne, czyste, nienaruszone, w dobrym stanie technicznym, z gwarancją. Za takie walory estetyczne trzeba jednak płacić. O tyle dobrze, że w grę wchodzi także kredyt lub leasing (w przypadku firm). Auto używane jest na pewno tańsze. Im starsze, tym mniej będzie drenować portfel – przynajmniej w momencie kupna. Potem może okazać się, że jednak tak tanio nie wyszło – bo auto psuje się notorycznie i narażą właściciela na kolejny upływ gotówki. Z uwagi na to ryzyko do zakupu auta używanego trzeba podejść z rozsądkiem i na spokojnie. Jeśli sami słabo znamy się na samochodach to skorzystajmy z asysty osoby bardziej doświadczonej, która podpowie nam, czy upatrzony pojazd faktycznie nie stanie się balastem, a wygodnym środkiem transportu.

Istotna jest też kwestia koloru. Ile ludzi tyle gustów. Jeśli chodzi o kolor karoserii możemy mówić tu też o modach różnego rodzaju – był szał na kolory metallic w ostatnich latach hitem są matowe barwy. Niektórzy marzą o czarnej elegancji, inni wolą ognistą czerwień, jeszcze inni, bezpieczną śliwkę. Plus jest taki, że w razie potrzeby lakier można odnowić albo zupełnie zmienić jego kolor. Minus zaś jest taki, że manipulacja kolorem kosztuje – ile? To już zależy od tego w jakim salonie dokonujemy przemiany jakiego auta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *