Jak uniknąć mandatu? Sposoby na udaną podróż.

Fotoradar

Wakacje jeszcze trwają – warto je w pełni wykorzystać by nie żałować potem, że zrobiło się mniej niż by się mogło. Kierowcy pytają zapewne jak uniknąć mandatu w trakcie drogi do celu. Pasażerowie pociągów zachodzą w głowę jak wytrzymać w zatłoczonym przedziale a wielbiciele rowerów zastanawiają się zapewne, czy pogoda dopisze. Dla każdej z tych grup – kilka porad.

W zależności od tego jaki środek transportu wybieramy musimy obrać nieco inną strategię. Każda z dróg zaprowadzi nas do celu, jednak trzeba uwzględnić pewne specyficzne cechy podróżowania autem, pociągiem i rowerem. Każdy sposób ma swoje plusy i minusy.

Za kółkiem – rozsądnie i bez nadmiaru bagażu

Kierowcy nie mają lekko – korki, suszarki i fotoradary. Obok tego wszystkie jak bumerang wraca pytanie: jak uniknąć mandatu? Najprościej jest po prostu przestrzegać przepisów kodeksu drogowego i jechać ostrożnie, z głową, bez brawury i niepotrzebnego dociskania pedału gazu. Dla tych, którzy potrzebują podwójnego zabezpieczenia producenci przygotowali nawigacje, które ostrzegają o patrolach policji, fotoradarach, a nawet o korkach. Będzie mniej stresu na drodze. Zmotoryzowani powinni też zatroszczyć się o przegląd auta przed ruszeniem w drogę. Uwaga także na załadunek. Torby, walizki, plecaki i siatki są raczej nieuniknione – szczególnie na dłuższych trasach. Jednak to nie powód aby przeciążać samochód ciężarami czy zasłonić kierowcy widoczność.

Jedzie pociąg z daleka…a Ty co?

Kto wybiera się w podróż pociągiem powinien pamiętać o wcześniejszym zakupie bądź rezerwacji biletu. Unikniesz nerwowego biegania po stacji, a także niepotrzebnego stresu. Jeśli czeka Cię długa podróż może lepiej zdecydować się sypnąć groszem i wykupić miejsce w pierwszej klasie? Warto ubrać się na cebulkę i zabrać ze sobą jedną dużą torbę oraz jedną podręczną, którą będziemy trzymać przy sobie. W pociągu trzeba stosować się do zasad kultury – nie wypada jeść mocno aromatyzujących potraw, otwierać bez zgody współpasażerów okien czy głośno rozmawiać przez telefon. Dla zabicia nudy można zabrać muzykę w odtwarzaczu mp3 czy książkę bądź ulubioną gazetę. W trakcie podróży można też poznać ciekawych ludzi – nie zamykajmy się z góry na taką ewentualność!

Rowerem – z partnerem i w pogodzie

Z roku na rok rośnie liczba wielbicieli dwóch kółek. Rowery miejskie, rowery sportowe – wszędzie ich pełno. Wiele osób decyduje się rowerem dojechać na urlop. Aby taka podróż zakończyła się sukcesem trzeba w zasadzie trzech rzeczy: sprawnego rowerzysty, towarzystwa, sprawdzonego roweru. Na te aspekty mamy jako taki wpływ – na pogodę niestety niekoniecznie. Dlatego warto jest na spokojnie zaplanować podróż w dni, które prognozowane są jako słoneczne. Upewnijmy się też, że nasz rower jest sprawny. W trasie lepiej mieć ze sobą podstawowe narzędzia i spisać adresy mechaników rowerowych operujących na terenach, które będziemy mijać. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *