Posiadasz smartofona i auto? Masz morze możliwości.

Smartfony szturmem biorą polski rynek, nasycenie mobilnymi urządzenia rośnie. Coraz więcej kierowców wozi je ze sobą. W tym całym zamieszaniu nie wszyscy zdają sobie sprawę jak wiele rzeczy może ułatwić im zwykły smartfon. Większość z nich pracuje na systemie Android. Nawigacja i omijanie korków to jednak nie wszystko, co oferuje ten uznany system operacyjny. Sprawdź jak jeszcze możesz ułatwić sobie życie.

Współczesna technika na pewno sprzyja podróżowaniu. Wiedzą o tym kierowcy, którzy robią pożytek z różnorodnych udogodnień. Klasyczne sposoby na uprzyjemnienie jazdy obejmują np. umieszczanie w samochodzie zapachowych dyfuzorów, zakładanie na fotele mat masujących plecy, czy nałożenie na zagłówki miękkich nakładek. Do tego dobra muzyka i uchwyt na kawę. Teraz kierowcy mogą znacznie więcej, twórcy aplikacji na telefony prześcigają się w wymyślaniu nowych, lepszych rozwiązań. Wystarczy po prostu otworzyć się na świeże propozycje i być gotowym na ….ułatwienie sobie życia.

Nawigacja – Android może więcej niż myślałeś!

Smartofny otwierają przed kierowcami zupełnie nowe możliwości. A jeśli – nie zupełnie nowe, to na pewno są to rozwiązania lepszej jakości. Tak jest na przykład z trafianiem do celu. Dotychczas zmotoryzowani musieli bazować na wiedzy własnej czasem połączonej z papierowymi mapami, które mogły w każdej chwili ulec dezaktualizacji. Dziś może wyglądać to znacznie lepiej! Na urządzenia mobilne można od ręki pobrać aplikacje, które doprowadzą nas do celu. Nawigacja w telefonie pozwala na szybkie i bezstresowe przemieszczenie z punktu A do punktu B. Na rynku działa ich przynajmniej kilka. Niektóre są płatne inne darmowe, część z nich oferuje dodatkowe udogodnienia takie jak np. omijanie korków czy nawet ostrzeżenia o zbliżającym się patrolu, inspekcji. Zaawansowane apki potrafią też poinformować użytkownika o robotach drogowych czy ograniczeniach prędkości obowiązujących w danym miejscu. Nic tylko wziąć kluczyki i ruszyć drogę.

Jaki kierowca, taka potrzeba

Nie wiesz, która z aplikacji w pełni odpowie na Twoje potrzeby? Jeśli zależy Tobie na dobrej nawigacji wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę np. „nawigacja android” i wyskoczy Tobie wiele ofert a także opinii użytkowników. Jeśli szukasz ogólnie apek dla kierowców możesz np. wpisać po prostu „aplikacja dla kierowcy”. Taki krótki research pozwoli Tobie poznać rynek. Każdy ma nieco inne potrzeby a chwila poświęcona na wyszukiwanie informacji na pewno pomoże podjąć trafną decyzję. Bezcennym źródłem porad są także Twoi znajomi i rodzina. Na pewno wielu z nich już korzystało z jakiejś motoryzacyjnej aplikacji i chętnie podzieli się swoją opinią. Nie ma sięco ograniczać – jeśli apka nic nie kosztuje to co szkodzi spróbować? W ten sposób możesz sam przetestować rynek. Samo nawigowanie to nie wszystko. Telefon pomoże Ci także dokonać rezerwacji hotelu, kupić bilet czy regulować wydatki i zużycie paliwa. Istnieją też apki, które pomogą Tobie w kultywowaniu ekojazdy czy zakupach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *