Różnice między samochodami z nowego i starego rocznika

Czy zastanawialiście się kiedyś czym, oprócz daty produkcji, różnią się samochody z nowego i starego rocznika? Choć na pierwszy rzut oka to te same auta, istnieje kilka cech, które je odróżnia. W czym w takim razie samochody różniące się rokiem produkcji są inne?

Cena zakupu

Różnią się przede wszystkim ceną. Mimo, że dzieli ich tylko jeden rok, auto z nowego rocznika potrafi być droższe nawet o 15%. Ze względu na wysokie ceny nowych samochodów, ta różnica w kosztach zakupu jest dość znacząca. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup auta ze starego rocznika licząc na to, że mogą sporo zaoszczędzić. Jednak niektórzy producenci organizują atrakcyjne promocje na nowe samochody. Jeżeli trafimy na wyjątkową obniżkę cen, możemy kupić auto z nowego rocznika dużo taniej niż to z zeszłego roku. Dlatego czasami warto uzbroić się w cierpliwość i zapytać czy dany salon samochodowy będzie organizował jakąś promocję na auta z aktualnego rocznika.

Cena sprzedaży i wyposażenie

Rocznik danego auta ma znaczenie nie tylko w przypadku zakupu samochodu, ale także jego sprzedaży. Jeżeli po kilku latach z jakiegoś powodu postanowimy wymienić nasz pojazd na lepszy model, z pewnością drożej sprzedamy auto z młodszego rocznika. Dla osób kupujących używane samochody, rok produkcji ma duże znaczenie. Oczywiście im „młodszy” samochód tym większa cenę możemy za niego uzyskać. Niektórzy uważają też, że pojazdy z nowszego rocznika posiadają lepsze rozwiązania technologiczne. Czasami zdarza się, że producent wprowadzi znaczące zmiany w wyposażeniu czy wyglądzie auta, jednak zwykle ta różnica jest minimalna. Dlatego zanim dokonamy ostatecznego wyboru porównajmy samochód z ubiegłego i aktualnego rocznika.

Różnice między pojazdami z nowego i starego rocznika to przede wszystkim cena zakupu, cena ewentualnej sprzedaży i wyposażenie. Kupując „starsze” auto możemy często zaoszczędzić kilka tysięcy zł. Jednak sprzedamy je po znacznie niższej cenie niż w przypadku nowszego samochodu. Bywa też, że auta z nowego i starego rocznika różnią się wyposażeniem, choć w większości przypadków to dosłownie „kosmetyczne” zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *