Nowoczesne zarządzanie flotą pojazdów.

Systemy odpowiadające za monitorowanie pojazdów w przedsiębiorstwie to w zasadzie niezbędne narzędzie, które pozwala na sprawne i przede wszystkim efektywne zarządzanie zasobami, które są w posiadaniu firmy. Dotyczy to nie tylko pojazdów firmowych, ale także do zatrudnionych pracowników i prawidłowego wykonywania przez nich powierzonych im zadań.

Jak to działa?

Lokalizator GPS uznaje się za nowoczesne narzędzie, które służy optymalizacji przede wszystkim dwóch rzeczy – pracy i kosztów, które ponosi firma. Monitoring pojazdów umożliwia obserwację bardzo szerokiej gamy parametrów pojazdów w czasie rzeczywistym. To jednak nie wszystko, ponieważ system gromadzi dane i pozwala na precyzyjną analizę danych w postaci raportów. To jednak nie wszystko do czego może się przydać tego rodzaju technologia. Możliwości są bardzo rozbudowane i każda firma może zoptymalizować dostępne funkcje dla własnych potrzeb.

Do czego służy:
monitoring zużycia paliwa, co w zasadzie jest jedną z podstawowych funkcji, jakie ma do dyspozycji te technologia ponieważ pozwala skutecznie kontrolować sposób użytkowania samochodów służbowych przez pracowników. To z kolei prowadzi do możliwości opracowania i wdrożenia programów ekologicznej jazdy i ekonomicznego spalania paliwa. Oprócz tego istnieje możliwość analizy wydatków, jakie ponosi przedsiębiorstwo na zakup paliwa.
monitoring pracowników, który dostarczy bardzo precyzyjnych informacji dotyczących aktualnego położenia pojazdów floty, a także ich wykorzystania do celów innych niż firmowe, czasu i częstotliwości postojów, dokładnej prędkości z jaką przemieszczają się poszczególni kierowcy oraz przepracowanych godzin.
skuteczny system zabezpieczeń, który pozwala na komunikaty w przypadku, gdy którykolwiek z pojazdów jest holowany. W takim przypadku bardzo szybko pojawi się odpowiedni komunikat i pozwoli na reakcję. Coraz częściej instalowane są w pojazdach dodatkowe moduły, które pozwalają na zdalną kontrolę pracy silnika pojazdu. Ta technologia pozwala ]zdalnie wyłączyć silnik każdego pojazdu i skutecznie go unieruchomić. Aby tego dokonać wystarczy zwykły telefon komórkowy.
alarmy i ostrzeżenia, które umożliwiają optymalizację pod oczekiwanym kątem. W ten sposób można ustawić alarm, gdy dochodzi do otwarcia drzwi, pojazd zbyt długo pracuje na biegu jałowym, następuje nieoczekiwana zmiana temperatury w chłodni, w momencie uruchomienie i unieruchomienia silnika, gdy przekraczana jest dozwolona prędkość lub w sytuacji, kiedy pojazd opuszcza określoną strefę, w granicach której winien się poruszać. Jest to niezwykle przydatna opcja zwłaszcza, że zaprogramowane alarmy pozwalają na właściwe i szybkie reagowanie, gdy mają miejsce zagrożenia lub sytuacje niebezpieczne. Ważne jest także to, że ostrzeżenia pozwalają również na monitorowania terminów przeglądów oraz terminów, gdy wygasają ubezpieczenia komunikacyjne oraz koniecznych napraw i przeglądów eksploatacyjnych. W przypadku, kiedy zbliża się termin przeglądu lub wygasa ubezpieczenie pojawia się stosowny komunikat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *